Ściany z mchu

Naturalne dekoracje

W skład ogrodów wertykalnych wchodzą niezwykle efektowne ściany z mchu. Firma Magiczne Ogrody wykona kompozycje z mchu według Waszego pomysłu!

Ten rodzaj nowoczesnego designu pokazuje, że wcale nie trzeba daleko szukać, aby znaleźć dekorację idealną. Ściany z mchu są w pełni naturalne, oryginalne, a do tego ich pielęgnacja niczego od nas nie wymaga. Odpowiednio stabilizowany mech zachowuje na lata swoją świeżość i kolor. Nie trzeba go nawadniać czy nasłoneczniać. Jest odporny na działanie szkodników. Rozwiązanie perfekcyjne, prawda?

Ale to nie koniec! Ściana z mchu wpływa na dobrą akustykę wnętrz, jest odpowiednia dla alergików gdyż nie przyciąga zanieczyszczeń i jest naturalnym filtrem powietrza. To też w pełni naturalny wskaźnik poziomu wilgotności. Mech, by nie stracić swoich walorów estetycznych musi znajdować się w otoczeniu o wilgotności od 40% do 70%. Dokładnie takich samych warunków potrzebuje człowiek dla największego komfortu. Jeśli więc wygląd mchu zacznie się pogarszać, oznacza to, że wilgotność jest zbyt niska.

Dodatkowo mech wydaje przyjemny i delikatny zapach lasu. Jest w pełni bezpieczny dla otoczenia.

Do naszych kompozycji używamy mchu leśnego płaskiego i mchu poduszkowego. Wykonujemy projekty z pojedynczych rodzajów lub mieszane. Mchem można ozdabiać bardzo małe i bardzo duże powierzchnie – wszystko zależy od Waszej wyobraźni.

 

 

Powrót do portfolio